A Grampus
2010.11.15. 13:57
Sziasztok ezen a napfényes novemberi napon. Régen szolgáltam már nektek bejegyzésel, de most egy igazán félelmetes témát fogunk boncolgatni. A Nagy Britannia Higcere faluban egy különös lényről szólnak az írások már évszázadok óta.
Azt mondják, hogy ennek a lénynek a légzése sipoló, és legjobban a barna delfinre hasonlít, attól eltekintve, hogy ez a fákon lakik, és gyakran elkezdték üldözni a területükre érkező fiatal nőket.
Persze a falu lakosai démonnak gondolták, és megkérték a helyi lelkészt, hogy üldöze el őket, az ördögüzés után a Vörös Tengerbe menekültek ezek a lények, és 1000 vagy 100 évig nem is térnek vissza.
Az első modernkori említése a lénynek Sir. Stafford Northcote megemlíti a naplójában, hogy egy este szellemeket láttak a Highcerei székesegyház mellett lévő tiszafánál. A férfi úgy gondolta, hogy talán egy Grampus volt az.
1893-ban William Nicholson természettudós arra utalt, hogy talán a Grampus hangutánzó szó, talán szuszogást jelent, mint az orkáknál /gyilkos bálna, tudjátok, mint Willy/ a lélegzés.
Furcsamód a Brit szigetek tele vannak ilyesféle a lényekkel.
Például a kelpie, amely egy vízben élő lóra hasonlít és nagyon alattomos, a legendák szerint alázatos lónak adja ki magát, és ha akad egy olyan balek, aki ráül, azzal beszáguld a vízbe és a vízbe folytja. De több más ilyen lény is van, amelyek lóra hasonlítanak: a skót Each Usige, az ír Alastyn, de hasonló teremtmény az ír Dobar chu, amely félig farkas félig hal, és szereti az emberi húst.
/Róla majd később, de elég hálás téma/
Ezek a történetek különös módon hasonlítanak az Ausztrál Bunyipra, de itt valószinűleg méhlepényes emlősőkkel állhatunk szemben.
A bálna szerű légzés és a kétéltű életmód valószinűsítheti, hogy ezek a lények talán a cetfélék evolúciójának élő kövületei.
Mint mindenki tudja, a cetek csak az utóbbi pár millió évet töltötték a vízben. Eddig csupán kétéltű lényekként éltek, egyfajta melegvérű krokodilként, vagy mint a ma élő fókák.
Lehetséges, hogy egy fajuk erre az életmódra specializálodott, és kint maradt a szárazföldön, majd a jégkorszak után átnyergelt a mocsarakra, mivel a partvidékeket befoglalták az akkoriban Angliában élő prehistorikus vadászok.
Ennyi volt mára.
Legyetek rosszak:)
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal