A Kongamato-Afrika szárnyas démona
2011.06.03. 16:39
A facebookos csoportban lévő szavazás második helyezettje a kongamato lett. Mint az Angliai nagymacskákról szóló posztnál gértem, most ez jön.
Afrika sötét mélye. Olyan lényeket fedeztek fel itt mint a gorilla vagy az okapi /mindkettő kriptidként indult/, de úgy látszik, hogy a dzsungel, amely egykor Afrika egész keleti részét befedte tartogat még titkokat.
Lásd a mokele membe vagy az emela ntounka, de a Kelet Afrikai esőerdő más, különös, a földtörténeti középkorból itt maradt lényeknek is otthont adhat.
Ilyen teremtmény a kongamato.
Látták afrikai bennszülöttek és európai felfedezők. A teremtményt denevérszerűnek írták le, a feje legjobban a gólyáéra hasonlít. Csőrében hatalmas fogak ülnek. A teremtmény színe vörösesbarna.
Frank Melland írta le elsőnek ezt a teremtményt 1923-ban a Boszorkánytüzek Afrikában című könyvében. A leírása szerint a teremtmények kisebb hajókat és csónakokat támadnak meg, amelyek behatolnak a területükre. Melland a helyi kaonde törzs tagjainak képeket mutatott, hogy azonosítsa a kongamatot. A bennszülöttek kivétel nélkül a rhamphorhynchus nevű jura kori repülő őshüllő képére mutattak.
1925-ben G. Ward Price egy angol hetilap tudósítója. a Windsori herceg örökösének mesélt arról, hogy Rodéziában, egy haldokló bennszülöttet találtak a helyi angol kirendeltségen. A szerencsétlen fickó elmesélte, hogy belépett egy mocsárba, ahol démonok laknak. A mellkasán egy mély seb volt. Amikor Price megmutatta egy repülő őshüllő képét, a férfi felugrott, és sikítva rohant el.
De a fehér ember és a Kongamato első találkozásáig 1933-ig várni kellett. T. Sanderson híres zoológus és író a British Múzeumnak vezetett egy expediciót a Kameruni Assumbló hegységbe. Egy erdős völgybe táboroztak. Sanderson elindult vadászni a folyó mentén, és lőtt egy nagy gyümölcsevő denevért. Az állat a vízbe esett, Sanderson pedig elindult, hogy kihozza a zsákmányát a folyóból, mikor a gyors sodrás miatt elesett.
Mikor épp feltápászkodott volna, a társa felkiáltott, mire a tudós a víz alá merült. Még látta, hogy egy sas méretű árnyék suhan el a folyó felett. Látta, hogy a teremtménynek denevérszerű szárnyai voltak. Sandersonék mikor visszaértek a táborba, megkérdezték a bennszülötteket, hogy mik voltak ezek a lények. A bennszülöttek Olihatunak nevezték őket.
1956-ban Észak Rodéziában egy Brown nevű mérnők találkozott vele újra. Hajnali hatkor két lényt látott elrepülni a feje felett.
1957-ben egy férfit kezeltek hasonló sérülésekkel az 1925-ösökhöz, a Rosebery erőd kórházában.
Nem csak a dzsungelben vannak rejtélyes repülő fenevadak, hanem a sivatag felett is. Namíbiában egy hasonló teremtményt repülő kígyónak hívnak a helyi bushmanok.
Szóval mi lehet a kongamato?
Bizonyos elméletek szerint két helyi madárfaj lehet. A papucscsőrű gólya és a nyergescsőrű gólya, de nézzétek meg. Ezek a lények úgy néznek ki, mint akik áttudnak repülni egy egy fickó feje felett, meg akik hajókat támadnak meg. Ez megmagyarázná a kongamató fejformáját, de a méretét, a gyorsaságát /a gólyák nem valami jó manőverezők a levegőben/.
Egy másik szerint hatalmas denevér. Ez mondjuk megmagyarázná a bőrszárnyakat, de a fejformát nem.
Bár van egy olyan elmélet miszerint a Kongamato egy édesvízi tüskésrája. Hát érdekes feltételezés, de a rájáknak csak a Godzilla rajzfilmben szokásuk repülni, és kiugrálni a vízből.
A legelterjedtebb elmélet még is csak a pterosaurus azon is belül a rhamphorhynchus teória. Bár ennek van egy érdekes változata. A Tanzániai Tentaguruban sok késő jurakori őshüllő maradványait találták meg, köztük a rhamphorhynchusét is. Ezen elmélet szerint az ásatásnál segédkező bennszülötteknél ebből indult ki a kongamato mítosza.
De ez elég gyenge lábakon áll. A bennszülöttek nem ismerhetik a repülési módját. Egy mítosz nem ejt sebeket az emberek mellkasán valamint Sanderson és Brown nem egy mítoszt látott annak idején.
Lehetséges, hogy a kongamato létezik. Egy igazi élő kövület, amely békében él Afrikai mocsaraiban...
Szerző: Néma Bob
5 komment
Címkék: afrika dinoszaurusz legenda rhodesia tanzánia leirás kriptid pteranodon pterodactylus rhamphorhynchus kongamato uliathu
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Noname Watanabe 2011.06.03. 18:51:23
Néma Bob · http://kriptid.blog.hu/ 2011.06.04. 08:10:12
maskedmagicianfan · http://kriptozoologia-kitalalt.blogspot.com/ 2011.08.20. 22:18:23
maskedmagicianfan · http://kriptozoologia-kitalalt.blogspot.com/ 2011.08.27. 13:49:46
maskedmagicianfan · http://kriptozoologia-kitalalt.blogspot.com/ 2011.09.02. 14:34:11
kriptozoologia-kitalalt.blogspot.com